Msze św. sprawowane są:
niedziela - godz. 10.00
święta - godz. 11.00
W dni powszednie okazjonalnie:
w zimie - godz. 16.00
w lecie - godz. 18.00
Spowiedź dla dorosłych:
I niedziela każdego miesiąca
Nabożeństwa do NMP:
w maju i w październiku:
środy, piątki, niedziele
Uroczystość patronalna:
8 września
Narodzenie NMP
Przygotowania do tego rajdu rozpocząłem, jak zwykle, dużo wcześniej przed wyznaczonym terminem. Przyjąłem, że rajd stanowić będzie dla uczestników „żywą lekcję historii”. W związku z przypadającą w tym roku 70-tą rocznicą Akcji „Wisła” zaplanowałem udanie się do miejsc kultu religijnego Łemków przed ich wysiedleniem; odwiedzenie tych miejsc, które są świadkami historii II wojny światowej: miejsca spoczynku żołnierzy różnych narodowości i wyznań na cmentarzu wojennym w Dukli, zbiorowej mogiły 500 Żydów rozstrzelanych przez hitlerowców w lesie w Barwinku, cerkwi łemkowskich, które obecnie ze względu na brak wiernych z Kościołów tradycji wschodniej służą Polakom - rzymskokatolikom. Metą rajdu ustanowiłem Olchowiec, gdzie w Cerkwi Greckokatolickiej pw. „Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja” nastąpi odczytanie listów od biskupów z czterech Kościołów, wręczenie medali „OIKOUMENE” i błogosławieństwo dla uczestników rajdu i zaproszonych gości. Będzie też możliwość zwiedzenia wystawy Akcja „Wisła” w Domu Ludowym oraz spotkania ze świadkiem historii Łemkiem – Mikołajem Gabło.
Czytaj więcej...
Główne uroczystości patronalne w naszej parafii odbyły się w tym roku 9 września 2017 r. Jak corocznie w dniu 8 września, w dniu Narodzin MB, o godz. 18.00 odprawiłem mszę św., aby uczcić ten ważny dla nas dzień, który w naszej parafii stanowi właściwą uroczystość patronalną. Główne uroczystości przenieśliśmy natomiast na dzień następny, czyli na sobotę 9 września na godz. 11.00, aby w mszy św. mogli uczestniczyć kapłani z dekanatu podkarpackiego oraz ks. kaznodzieja z Lubelszczyzny – dziekan dr Mieczysław Piątek. Mszy św. przewodniczył jako główny celebrans – ks. proboszcz Jerzy Uchman z Jaćmierza, który przed 37 laty przyjął u nas święcenia kapłańskie. Dla ks. Jerzego, który przekazał do Izby Pamięci cały swój strój kapłański, jak również komżę i stułę, które wówczas otrzymał od naszej parafii, stanowi to sentymentalną historię.
Czytaj więcej...Parafia nasza od wielu lat realizuje działania w dziedzinie kultury, aby zachować dziedzictwo historyczne i kulturowe Kościoła Polskokatolickiego. Najważniejsze zrealizowane projekty w tej materii to utworzenie Izby Pamięci i nazwanie jej imieniem organizatora Kościoła Narodowego – Bpa Franciszka Hodura. To również umieszczenie postaci Bpa F. Hodura w jednym z witraży w kościele. Niewątpliwie do zachowania dziedzictwa historycznego parafii przyczyniło się napisanie przeze mnie książki o 90-letniej jej historii. Nasze działania w sferze kultury zostały dostrzeżone i docenione, dlatego zostaliśmy zaproszeni do udziału w III Kongresie Stowarzyszeń Regionalnych Województwa Podkarpackiego.
Czytaj więcej...W dniu 2 kwietnia 2017 r. w V Niedzielę Wielkiego Postu w Sanoku w parafii pw. „MB Różańcowej” miało miejsce poświęcenie tablicy – epitafium ku czci Ks. Dziekana Ryszarda Rawickiego, który 55 lat temu zorganizował tę parafię, przystosowując na potrzeby kultu religijnego budynek dawnej szkoły.
Ksiądz Dziekan odszedł do Domu Pana 23 grudnia 2016 r. Wdzięczni parafianie postanowili, że ufundują tablicę upamiętniającą swojego proboszcza, a jej poświęcenie zaplanowano w przededniu imienin i urodzin Księdza. Ksiądz Dziekan zawsze z radością oczekiwał co roku swojego święta patronalnego.
Czytaj więcej...Wtorek 2023-06-06, Dzień powszedni
Mk 12,13-17
Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?» Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?» Odpowiedzieli Mu: «Cezara». Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga». I byli pełni podziwu dla Niego.