Informacje

Msze św. sprawowane są:
niedziela - godz. 10.00
święta - godz. 11.00

W dni powszednie okazjonalnie:
w zimie - godz. 16.00
w lecie - godz. 18.00

Spowiedź dla dorosłych:
I niedziela każdego miesiąca

Nabożeństwa do NMP:
w maju i w październiku:
środy, piątki, niedziele

Uroczystość patronalna:
8 września
Narodzenie NMP

Liturgia

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i finał WOŚP - 28 stycznia 2024 r.

W naszej parafii na zakończenie światowego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan została odprawiona msza święta w niedzielę 28 stycznia 2024 r. o godz. 10.00. Modliliśmy się przede wszystkim w intencji pokoju w Ukrainie, Gazie, Ziemi Świętej. Na nabożeństwo zaprosiliśmy dużą grupę uchodźców z Ukrainy. Na wstępie mszy powiedziałem:

 

Siostry i Bracia w wierze i miłości Bożej!

Witam was bardzo serdecznie w świątyni Kościoła Polskokatolickiego pw. Dobrego Pasterza w Łękach Dukielskich.

To Chrystus, jako dobry pasterz, zatroskany, spogląda na nas z tego witraża i gromadzi nasz różnych wspólnot wyznaniowych na modlitwie. Kończy się światowy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego hasłem jest miłość Boga i bliźniego. Dlatego dzisiaj gromadzimy się na modlitwie, gdyż właśnie dzisiaj jest finał WOŚP. Pragniemy dostrzegać Chrystusa w drugim człowieku, przede wszystkim chorym, dla którego orkiestra gra już 32. raz. I dlatego postanowiłem, że to nabożeństwo odbędzie się w niedzielę, gdy jest finał WOŚP.

Dzisiaj będziemy też mogli zobaczyć Chrystusa w uchodźcach z Ukrainy. Obecne tu dzieci ukraińskie zaśpiewają nam po mszy dwie kolędy w swoim ojczystym języku. W podzięce za to złożyliśmy im przy żłóbku Pana Jezusa nasze dary, za które dziękuję darczyńcom, przede wszystkim Fundacji Łęki Dukielskie. Te 16 jednakowych paczek przy choince to od nich. Dziękuję moim parafianom i wszystkim, którzy coś do tego kosza dołożyli.

Mamy zatem dziś podwójną okazję, wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy WOŚPi składając słodycze do kosza przy stajence, pomóc Jezusowi w chorym bliźnim i uchodźcy wojennym. Jest to sprawdzian naszego człowieczeństwa i chrześcijaństwa…

Link do reportażu w TVP 3 Rzeszów o nabożeństwie ekumenicznym

Link do relacji na żywo w dniu finału WOŚP w TVN

Data i godzina

Poniedziałek, 26 Luty 2024
14:27:54

Ewangelia na dziśPoniedziałek 2024-02-26, Wielki Post

Łk 6,36-38

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».

Imieniny

Dzisiaj jest: 26 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława