Informacje

Msze św. sprawowane są:
niedziela - godz. 10.00
święta - godz. 11.00

W dni powszednie okazjonalnie:
w zimie - godz. 16.00
w lecie - godz. 18.00

Spowiedź dla dorosłych:
I niedziela każdego miesiąca

Nabożeństwa do NMP:
w maju i w październiku:
środy, piątki, niedziele

Uroczystość patronalna:
8 września
Narodzenie NMP

Liturgia

WOŚP zagrała w naszej parafii – 31 stycznia 2021 r.

Już kolejny raz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w naszej parafii podczas finału, który w tym roku odbył się 31 stycznia 2021 r.  Początki współpracy z Fundacją WOŚP to rok 2019, gdy administrator fb zaproponował mi zbiórkę na moje urodziny. Pieniądze z tej zbiórki miały być w całości przekazane na wybraną przeze mnie organizację pożytku publicznego. Świadomie i celowo wybrałem Fundację WOŚP, gdyż jako kapelan – wolontariusz bywam w szpitalu i widzę, na ilu sprzętach medycznych jest naklejone czerwone serduszko WOŚP. Zbiórka przeszła moje najśmielsze oczekiwania i bez mała dorównała tej, którą zebrał do swojej puszki śp. Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska, zamordowany podczas finału WOŚP przed dwoma laty (4650 zł). Za tę zbiórkę otrzymałem wtedy pisemne podziękowanie od Jurka Owsiaka, książkę o WOŚP z jego autografem i sztandar z 27. finału.

Podziękowania

1. Podziękowanie

       I tak się zaczęła moja przygoda z WOŚP. W ubiegłym roku oprócz zbiórki urodzinowej na fb poprosiłem sztab WOŚP w Krośnie, aby podczas finału do parafii przybyli wolontariusze z puszkami i by przekazano mi trzy puszki stacjonarne, które zawiozłem do szkoły oraz dwóch sklepów w Łękach Dukielskich. Pomysł okazał się bardzo trafiony, gdyż w ten sposób zebraliśmy jeszcze więcej, niż przed rokiem. Do puszki szkolnej dołożyli się też strażacy. Parafia została dostrzeżona przez media i na prośbę dziennikarzy udzieliłem wywiadów, m.in. do Gazety Wyborczej i Wirtualnej Polski.

 

Wywiad dla Wyborczej 2020 

 2. Wywiad w Wyborczej 2020 

Puszki stacjonarne

3. Puszki stacjonarne

 

Wolontariusze przed kościołem

4. Wolontariusze przed kościołem

 

Wolontariusze, którzy u mnie w parafii kwestowali po mszy św., udali się później do centrum wsi, a po południu pojechali do Dukli (nikt tam nie zbierał na WOŚP), dzięki czemu ich puszka zapełniła się do kwoty 2.300 zł. Wieczorem wszystkie puszki stacjonarne zawiozłem do Krosna, gdzie w sztabie zostały policzone. I tak puszka ze szkoły, gdzie zbierały harcerki wyniosła 744 zł, ze sklepu Aliny Węgrzyn – 466 zł, ze sklepu ABC Tadeusza Krężałka – 323 zł. Do tych sum uzbieranych na WOŚP dzięki memu zaangażowaniu trzeba jeszcze doliczyć kilka tysięcy zł zgromadzonych na moje urodziny na fb i przekazane przez administratora na Fundację WOŚP.

W sztabie w Krośnie

5. W sztabie w Krośnie

Podziękowania od szpitala w Krośnie

6. Podziękowanie od szpitala w Krośnie

 

W tym roku obawiałem się, czy WOŚP zagra ze względu na pandemię i w związku z czym przesunięto nawet finał  na niedzielę 31 stycznia. Ale udało się! Mając na względzie  bezpieczeństwo wolontariuszy nie zaprosiłem nikogo ze sztabu w Krośnie, ale dokonałem rekrutacji spośród młodzieży z parafii (Kasia Kruk, Aleksandra Kurowska), które podczas mszy św. miały prowadzić zbiórkę na ten cel i rozdawać serduszka WOŚP. 

Wolontariuszki Kasia i Ola

7. Wolontariuszki Kasia i Ola

Z puszek stacjonarnych w tym roku zrezygnowałem, ale aby dać możliwość mieszkańcom Łęk Dukielskich włączenia się do finału WOŚP, nawiązałem kontakt z Panią phm Justyną  Zimny-Frużyńską, która opiekuje się harcerzami w Dukli. Z radością zgodziła się przysłać ze swojego sztabu wolontariuszy z puszkami do nas. W ten sposób w sklepie ABC Państwa Anety i Tadeusza Krężałków zebrali 394,08 gr. 

 

Wolontariuszki w sklepie

8. Wolontariuszki w sklepie

 

 

       Natomiast u nas w kościele wolontariuszki zebrały przyzwoitą kwotę 1625 zł, biorąc pod uwagę, że ze względu na obostrzenia epidemiologiczne  w mszy uczestniczyło niewiele osób. Na szczęście wspomogli nas sympatycy naszego Kościoła, w tym Pani poseł Joanna Frydrych z rodziną.

Pani poseł Joanna Frydrych i Krzysztof Józefek z Biura Poselskiego w Krośnie

9. Pani poseł

 

Msza Św.

10. Msza św

 

Wierni uczestniczący we mszy Św.

11. Wierni uczestniczący we mszy św

 

Zbiórka w Kościele

12. Zbiórka w kościele

 

Podobnie, jak w ubiegłym roku podczas mszy św. zagrała znakomita skrzypaczka Elżbieta Węgrzyn wspomagana przez naszą organistkę Bogusławę Szydło i chórek parafialny.

       Po mszy na zewnątrz świątyni odbyła się aukcja rzeczy ofiarowanych przez członków Krośnieńskiego Towarzystwa Cyklistów: Józefa Filipa i Marka Szajny na rzecz WOŚP. Były to cztery pary nart z butami (J. Filip) oraz patera wykonana z drewna, akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, pompka rowerowa z manometrem (M. Szajna). Udało się sprzedać jedynie wiertarko-wkrętarkę za 150 zł. Kwota ta została dopisana do zbiórki przeprowadzonej w kościele przez wolontariuszki.

 

Narty na licytację

13. Narty na licytację

 

Liczenie na plebanii

14. Liczenie na plebanii

 

Protokół z liczenia

15. Protokół z liczenia

 

       Na drugi dzień uzbieraną podczas finału kwotę 1625 zł przekazałem na konto Fundacji WOŚP. 

Przelew na WOŚP

16. Przelew na WOŚP

 

Dziękuję wszystkim osobom, dzięki którym WOŚP mimo pandemii „zagrała” w naszej parafii i w ich intencji odprawiłem 2 lutego - w Święto Ofiarowania Pańskiego mszę dziękczynną. Za dobroć Waszych serc niech Bóg Wam błogosławi!

 

 Ks. proboszcz Roman Jagiełło

 

Data i godzina

Poniedziałek, 26 Luty 2024
14:04:55

Ewangelia na dziśPoniedziałek 2024-02-26, Wielki Post

Łk 6,36-38

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».

Imieniny

Dzisiaj jest: 26 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława