Informacje

Msze św. sprawowane są:
niedziela - godz. 10.00
święta - godz. 11.00

W dni powszednie okazjonalnie:
w zimie - godz. 16.00
w lecie - godz. 18.00

Spowiedź dla dorosłych:
I niedziela każdego miesiąca

Nabożeństwa do NMP:
w maju i w październiku:
środy, piątki, niedziele

Uroczystość patronalna:
8 września
Narodzenie NMP

Liturgia

Pisanki Wielkanocne 2015 r.

Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją naszej parafii, w Niedzielę Wielkanocną ogłoszone zostały wyniki konkursu na najpiękniejsze pisanki. Po poświęceniu pokarmów w Wielką Sobotę, osoby chętne do udziału w konkursie złożyły przy bocznym ołtarzu Matki Bożej wykonane przez siebie pisanki. Zastosowano różne techniki, a zaskakującym pomysłem stała się pisanka-bałwanek, świetnie korespondująca ze świeżo opadłym śniegiem, starającym się tegoroczne Święta Wielkanocne upodobnić do świąt grudniowych.

Oto pisanki, które wzięły udział w konkursie:

I miejsce zajęła Bożena Kurowska. Oto Jej pisanka, której kolory, jak w tęczy, cieszą oczy i kojarzą się z tak wyczekiwaną wiosną.

Laureatami II miejsca zostały: Agnieszka Szydło (pisanka nawiązująca do carskich jajek Faberge) i Karolina Kurowska (bałwanek komponujący się z aktualną zimową aurą).

III miejsce ex aequo zdobyli za pisanki wykonane tradycyjnymi technikami - woskiem, malowane: Danuta Solińska, Ryszard Soliński i Jolanta Węgrzynowska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki, a pisanki znalazły swoje miejsce na Grobie Pańskim.

Natomiast poniżej zdjęcie pisanek pozakonkursowych (gotowanych w łuskach cebuli), przeznaczonych na Wielkanocny stół na plebanii:

I jeszcze pisanka-prezent od przyjaciół, która zostanie dołączona do gromadzonej latami kolekcji pisanek.

Data i godzina

Czwartek, 21 October 2021
03:41:39

Ewangelia na dziśCzwartek 2021-10-21, Dzień powszedni

Łk 12,49-53

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej».

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego