Informacje

Msze św. sprawowane są:
niedziela - godz. 10.00
święta - godz. 11.00

W dni powszednie okazjonalnie:
w zimie - godz. 16.00
w lecie - godz. 18.00

Spowiedź dla dorosłych:
I niedziela każdego miesiąca

Nabożeństwa do NMP:
w maju i w październiku:
środy, piątki, niedziele

Uroczystość patronalna:
8 września
Narodzenie NMP

Liturgia

Wielkanocny Konkurs Pisanek

Jak co roku w naszej parafii, Ksiądz Proboszcz przed Świętami Wielkanocnymi, ogłosił konkurs na najpiękniejsze pisanki. Wziąć udział w konkursie mógł każdy parafianin. Zadaniem uczestników było wykonanie pisanek dowolną techniką i złożenie ich w Wielką Sobotę po poświęceniu pokarmów na bocznym ołtarzu.

 

 

Uczestnicy zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności, wykazując się pomysłowością i inwencją twórczą. Od kilkunastu lat, odkąd organizowany jest konkurs, nie powtórzyły się takie same pisanki.Wyniki były ogłoszone w Niedzielę Wielkanocną po mszy św. o godz. 11.00. Jury, które tradycyjnie stanowi Ksiądz Proboszcz z Małżonką, nagrodziło najciekawsze pisanki.

I miejsce ex aequo zdobyły: Aleksandra Kurowska i Anna Belczyk.

II miejsce ex aequo zajęły: Karolina Kurowska, Bożena Krężałek i Agnieszka Szydło.

III miejsce należało w tym roku, również ex aequo, do następujących osób: Danuta Solińska, Krystyna Węgrzynowska i Elżbieta Krężałek.

Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

Data i godzina

Czwartek, 21 October 2021
04:26:06

Ewangelia na dziśCzwartek 2021-10-21, Dzień powszedni

Łk 12,49-53

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej».

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego